Hakkımızda

Şenay Aycan, 1968 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğretimini Ankara'da tamamladı.

1985 - 1991 yıllarında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1991 - 1996 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Ana Bilim Dalında Kadın Doğum ihtisasını tamamladı. O yıllarda mecburi hizmet sistemi kalktığı için uzman olunca, 1996 yılında Mersin'de Özel muayenehane açtı ve 10 yıl boyunca 2006'ya kadar çok sayıda doğum ve ameliyat gerçekleştirdi. 2006' dan itibaren İzmir'e taşındı ve İzmir, Karşıyaka da 16 yıldır olmak üzere toplam 28 yıldır özel muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

2015 - 2016 yılları arasında İstanbul Doğum Akademisi'nde (Lamaze ve Hypnobirthing Active Birthing'in yetkilendirdiği) 1 yıl boyunca Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Doula Eğitimini tamamlamıştır. Bu eğitimde doğal doğum, suda doğum, SSVD (Sezeryan Sonrası Vajinal Doğum), nefes eğitimi, hamilelikte yoga, pilates eğitimi ve bebek bakım eğitimleri gibi konularda yetkili eğitimci olmuştur. 27 ve 25 yaşlarında iki çocuk sahibi Dr. Şenay Aycan'ın eşi radyoloji uzmanıdır.

2016 - 2017 Yılında CİSED Cinsel Sağlık Enstitü Derneği'nde Cinsel Terapist Sayın Cem Keçe tarafından düzenlenen 6 aylık cinsel terapi, vaginismus tedavisi, kadın ve erkek cinsel sorunların tedavisi konusundaki tüm eğitimleri tamamlamıştır.

Temmuz 2017 tarihinde Doğum Korkularını yenmek için Doğumda Hipnoz ve EFT eğitimini tamamlamıştır.

Dr Şenay Aycan 2018 yılından bu yana Fonksiyonel Tıp Akademisi’nde

  1. Kadın Hormonları Düzensizlikleri ve ve Hormon Replasmanı
  2. HPA stres aksı -Tiroid Hastalıkları ve Erkek Hormonları
  3. Bağırsaklar ve Sindirim Sistemi
  4. Kardiyometabolik Ve Mitokondrial Sistemler
  5. Detoksifikasyon ve Nörokognitif Hastalıklar.

Tüm modüllerini tamamlayarak Fonksiyonel Tıp Akademisi'nden başarıyla mezun olmuştur.

Eğitim aldığı Fonksiyonel Tıp Akademi’sinde Kadın Hormonları Modülünde doktorlara ders anlatmaktadır. Sağlık Bakanlığı Getat Fonksiyonel Tıp Eğitimleri ve Fonksiyonel Tıp Okulu'nda ders anlatmaktadır.

Fonksiyonel Tıp ile ilgili bakış açısı ile tedavilerine devam etmekte ve Hormonları değişen ihtiyacı olan kadınlara daha fazla yardımcı olmaktadır.

Gebelik Takibi Ankara Myom Tedavisi Ankara Doğum Sancısı