Kısaca Kendimizi Tanıyoruz

METABOLIC BALANCE® TÜRKİYE

Metabolic Balance®, 2008 yılında Lifematrix GmbH’nin kurucusu Kamuran DEMİRTAŞ tarafından Türkiye ve K.K.T.C.’de hizmet vermek üzere, Türkiye’ye getirilmiş ve İstanbul / Nişantaşı’nda çalışmalara başlanmıştır. Lifematrix GmbH bir İsviçre firması olup, Türkiye ve K.K.T.C’nin yanı sıra Türki Cumhuriyetler’de de faaliyet göstermeye baslamıştır. Bu faaliyet ağının temelini, sağlık hizmetleri sektörü, temsilcilik yapısı içerisindeki doktorlar, hastaneler ve klinikler oluşturmaktadır.

2009 Nisan ayından itibaren aktif olarak danışanlarını kabul etmeye başlayan Metabolic Balance® Türkiye bünyesinde yılda iki kez sadece tıp doktor temsilcileri için eğitim seminerleri düzenlemektedir. Ayrıca temsilcileri için yine yılda iki kez update seminerleri gerçekleştirmektedir. Önceleri Dr. Wolf FUNFACK tarafından verilen temsilci eğitimleri, Dr. FUNFACK’ın 2013’teki ani vefatından sonra Dr. Didier SOUVETON tarafından sürdürülmektedir. Temsilci eğitimlerine, şu ana kadar Türkiye’nin çeşitli illerinden ve K.K.T.C’den doktorlar katılarak Metabolic Balance® temsilcisi olmaya hak kazanmıştır.

Metabolic Balance®'ın uygulandığı 30 civarı ülke arasında, ilk kez Metabolic Balance® Türkiye, 2015 Mart ayında Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da 1. Uluslararası Metabolic Balance® Kongresini düzenlemiştir. Metabolic Balance® Türkiye, başarıyla gerçekleşen bu kongrenin ardından, 08 Kasım 2015 tarihinde, yine ilk kez herkesin katılımına açık olan bir Sempozyum gerçekleştirmiştir. Önümüzdeki yıllarda farklı konularda kongreler ve sempozyumlar düzenlenmesi planlanmaktadır.

Lifematrix GmbH’nin diğer bir faaliyet alanı da, Metabolic Balance® programı çerçevesinde, piyasada zor bulunan, doğal, seçkin ürünleri tüketicinin kullanımına sunmaktır. Bu doğrultuda, Lifematrix GmbH, İsviçre’nin “Walliser Roggenbrot” formülünden yola çıkarak, Bolu’da bulunan Ladin Ltd. işbirliği ile Türkiye‘nin ilk patentli tam çavdar ekmeği olan “Ladin Tam Çavdar”i üretmiştir. Bu ekmek, Türkiye’nin damak tadına uygun biçimde, hiçbir katkı maddesi kullanılmadan doğal yöntemlerle hazırlanmış ve Lifematrix GmbH‘nin ilk ürünü olarak piyasaya sunulmuştur. Metabolic Balance® programına uygun diğer sağlıklı ve doğal ürünler ise online-shop üzerinden sunulacaktır.

Lifematrix GmbH bünyesinde bulunan tüm siteler, markalar ve ürünler ile ilgili bilgilere, yenililiklere ve haberlere yer verilen “Çember online” gazetesinde, temsilci doktorların tanıtımı, besinler ve bitkiler hakkında bilgiler, sağlıklı yemek tarifleri bulunmakta ve çok yakında metabolic balance® programına uygun restoranların tanıtımı gibi güncel haberlere de yer verilecektir.

Ameera Danışmanlık Ltd. Şti. de, lifematrix GmbH'nin bünyesinde yer almakta ve Lifematrix GmbH’nin tüm faaliyet alanlarında Türkiye’de ve K.K.T.C‘de danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir.

 

METABOLIC BALANCE® NEDİR?

Metabolic Balance®, Dr. Wolf Funfack ve Besin Uzmanları tarafından uzun yıllar yapılan çalışmalar sonucunda geliştirilmiş, kilo ve metabolizma düzenleyici bir programdır.

Bu beslenme programı, güncel sağlık bilgileri, laboratuvar tahlilleri ve fiziksel özellikler göz önüne alınarak kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Böylelikle bu program, önceden edinilmiş olan beslenme alışkanlıklarını değiştirerek daha sağlıklı, daha dengeli ve sadece kişiye özgü bir beslenme alışkanlığı kazanılmasına yardımcı olmaktadır.

Kişiye özel hazırlanan bu beslenme programı, kararlılıkla uygulanması durumunda hiçbir sağlık sorunuyla karşılaşılmadan dört aşamada kilonun kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır.

METABOLIC BALANCE® BESLENME PROGRAMININ OLUŞUMU

Yıllar boyu doğru ve dengeli beslenme, sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturma konularında çalışan Dr. Wolf FUNFACK, bilinen beslenme ve diyet yöntemleriyle bunun mümkün olamayacağını anladığında, her bireyin kendi metabolizmasına uygun, aynı zamanda da hayat boyu uygulanabilir bir beslenme sistemi geliştirmek amacıyla çalışmalara başlamıştır.

Dr. Wolf FUNFACK ve Gıda Mühendisi Silvia BÜRKLE tarafından geliştirilen metabolic balance® programı, yıllarca süren yoğun araştırmaların ve literatür çalışmalarının sonucunda ortaya çıkmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi, kişinin sağlığı hakkındaki bilgiler ve laboratuvar sonuçlarına dayanarak hazırlanan bu program, bir yandan metabolizmayı dengeye kavuştururken, fazla kilolardan kurtulmayı, sağlıklı kiloya ulaşmayı ve ardından kilo kontrolünü de sağlamaktadır.

2002 yılında kurulan Metabolic Balance GmbH & Co. KG. Metabolic Balance® beslenme programıyla uluslararası faaliyet gösteren bir şirkete dönüşmüştür. Yaklaşık 30 ülkede var olan Metabolic Balance®, sayıları yüz binleri bulan danışanlarıyla, kişilerin sadece kilo kontrolünü sağlamakla kalmayıp metabolik sorunlarına da çözüm bulan, yaşam kalitelerini arttıran bir sistemdir. Metabolic Balance® sayesinde, her geçen gün sağlıklı ve dengeli beslenen kişi sayısı hızla artmaktadır.

Dr. Wolf FUNFACK Kurucu (1946-2013)

Dr. Wolf Funfack, bebekler ve küçük çocuklarda obezite konulu bitirme tezinin ardından 25 yıl boyunca iç hastalıkları ve nutrisyonel tıpla ilgilendi. Yıllarca farklı diyet programları üzerinde edindiği deneyim, onu kişiye dengeli bir metabolizma kazandıracak ve uzun süreli kilo kontrolünü sağlayacak etkili ve kalıcı bir yöntem arayışına itti.

Yoğun bir araştırmanın ardından, gıda teknolojisi mühendisi Silvia Bürkle ile işbirliği içinde Metabolic Balance® beslenme programını geliştirdi.
 

Silvia BÜRKLE Kurucu
(Patofizyoloji ve Diyetetik uzmanı)

Silvia Bürkle, profesyonel bir gıda teknolojisi mühendisi olarak gıda endüstrisinde ürün geliştirme ve kalite güvencesi alanlarında 15 yıl süresince deneyim kazandı.

Bir dizi sağlık sigorta şirketi için nutrisyonel danışma programları ve yemek kurslarını yönetti. Ayrıca, Metabolic Balance® eğitim programının önde gelen eğitmenlerinden biri oldu ve şu anda Doğal İyileştirme Uygulama Akademileri ve orta dereceli okullarda danışmanlık yapmaktadır.
 

Birgit FUNFACK CEO

Birgit Funfack, Doğal Sağlık Pratisyeni ve Seminer Okutmanı olarak 20 yıldan fazla bir süre sağlık hizmeti uygulamalarıyla ilgilendi. NLP (Nörolinguistik Programlama) uzmanı olarak yaptığı çalışmaların yanı sıra, psikokinetik alanında da uzmanlaşmıştır. Kısmen kişisel deneyimi ve doğal olarak da eşi Dr. Funfack ve kız kardeşi Silvia Bürkle aracılığıyla, aşırı kilo sorunları ve çocukluktan itibaren sağlıklı beslenme konularıyla ilgilenmiştir.

metabolic balance® GmbH’nin kuruluşundan beri, Genel Müdür olarak başarıyla hizmet vermektedir.
 

******

Bünyemize Ait Olan Sitelerimiz:

www.metabolic-balance.com.tr

www.lifematrix.ch

 

www.ameera.com.tr

www.cember-online.com

Gebelik Takibi Ankara Myom Tedavisi Ankara Doğum Sancısı