Fonksiyonel Tıp Muayeneleri Nasıl Yapılır?

Fonksiyonel Tıp Muayenesi bir fiziksel muayene değildir bu yüzden hekim danışan ile Online olarak da görüşebilmektedir ve dünyanın heryerinden bu muayeneyi olabilirsiniz.

Bu muayenenin en önemli farkı Fonksiyonel Tıp Doktoru ile görüşmeden önce hazırlık yapılmasıdır.

Size özel kan testlerinizin yapılması

Tüm sistemlerinizi sorgulayan Hasta Anamnez Formlarının doldurulması. Bu iki madde hazır olunca yapılan görüşme çok daha verimli ve sonuç odaklı olucaktır, başka türlüsü olmaz.

Yapılan kan testlerinde sizin yakınmalarınızın, hastalıklarınızın biyokimyasal kök nedenleri, Karaciğeriniz'in vücudunuzun detoxunu yapıp yapamadığı, Metilasyon dediğimiz her an ürettiğimiz enerjinin, enzimlerin, hormonların yapımı, Thyroid metabolizmanız, Osteoporoz riskiniz, Barsak dengesi ve Sibo ya da Geçirgen barsağa bağlı sorunlar, Adrenal sistem, Kalp Hastalığı riskleri, Kanser riski, İnsülin direnci, Hormon ihtiyacınız, Eksik vitamin dengeniz gibi tüm sistemlerde hastalığa doğru taşıyan kök nedenler apaçık gözlemlenebilmekte ve hangi noktalara müdahale etmemiz gerektiğini bize göstermektedir.

Anamnez formlarında kişinin ön plandaki hastalıkları, kullandığı ilaçlar, geçmişte yaşadığı tüm sorunlar, kadın hasta ise hormonal yaşadığı problemler, uykusu, ruh hali,ailesel hastalık öyküleri gibi görüşme sırasında anlatmayı unutabileceği herşeyin önceden formlarda olması gerekmektedir.

Fonksiyonel Tıp Doktoru ile yapılacak olan bu uzun görüşme şimdi çok daha doğru, yeterli ve verimli olucaktır.

Bu hizmeti almak tanı konulmuş bir hastalığınızın olmasına gerek yok.

Fonksiyonel Tıp yaklaşımı bizi kronik hastalıklara götüren ve sağlığımızı yavaş yavaş kaybetmemize neden olan ya da günlük yaşam kalitemizi bozan uykusuzluk,kronik yorgunluk, kilo verememe, sinirlilik, depresyon, saç dökülmeleri, ciltte kuruluk, migren, huzursuz bacak sendromu, huzursuz barsak sendromu, eklem ağrıları, gibi geçmeyen sorunlara daha çözümcül yaklaşmakta ve SAĞLIĞIN DAHA İYİ OLMASI için çalışmaktadır.
Sağlığı hem geri kazanmak hem korumak mümkündür yeter ki isteyelim ve uygulayalım.

Gebelik Takibi Ankara Myom Tedavisi Ankara Doğum Sancısı