Fonksiyonel Tıp Bakış Açısı İle Meme Kanseri Riskinizi Azaltın

Meme Kanseri Neden Oluyor Diye Kök Nedenlere İndiğimizde Estrojen Hormonu İle İlgili Olduğunu Biliyoruz

Ama Estrojen her kadında var. O buzdağının altında o kadında ne oluyor da bunu yaşıyor ama diğeri yaşamıyor. Bunu anlamak için Estrojen'in vücuttaki metabolizmasına bir bakalım.

Estrojen Karaciğer'den safra kesesine ve oradan da barsaklara atılan dışkı ve idrarla vücuttan uzaklaştırılan bir hormondur.

Eğer o kişide Karaciğer'de işler yolunda değil ise,maruz kalınan ve temizlemekte zorlandığı kir,pas, çöp, ağır metal dolu ise (alkol, sigara,genetiği bozulmuş besinler, dioksin dolu dana etleri,koruyucu maddeler, plastik,paraben,sentetik ilaçlar gibi Karaciğer'in biyolojik şifrelerine aykırı parçalayamadığı herşey) bu durumda başı dertte olan Karaciğer detox yapması gereken bu Estrojen atılım görevini yapamaz.

İşte bu durumda atılamayan Estrojen vücuda geri dönerek Meme ve rahimde hastalıklara neden olmaktadır.Diğer fazla Estrojen kaynaklarını şöyle özetleyebiliriz: İnsülin direnci olan, fazla yağ dokusu olan kadında Aromatizasyon enzimi sürekli aktiftir ve bu yağ dokuda sürekli bol kötü Estrojen üretiyor demektir.

Uyku hijyeni olmayan kadın Melatonin'den yoksundur. Uykuda salgılanan Melatonin AntiEstrojenik bir hormondur ve gece uykuda vücuttaki kirli Estrojenleri temizler. Doğum kontrol hapları, ağızdan alınan tüm sentetik Menopoz hormon ilaç kullanımı.

Dr Mustafa Atasoy Hocamızın @fonksiyoneltipakademisi #Hormon isimli kitabında bu ilişki apaçık bir şekilde gerçekleri gözönüne sermektedir. Bu ilaçlar içerisindeki Sentetik At Estrojenlerinin reseptörlere verdiği garip mesajlar ve oradan uzun süre ayrılmaması vücutta yüksek Estrojenik etkilere neden olmaktadır. Vücutta mikrobesin eksiklikleri Selenyum,D vit,İyot,Çinko,Mg,Vit B12,Folat gibi Metilasyon döngüsünde eksikler ve bozulmalar.

Stres tabi Kortizol ve hücre yıkımı demek  Aslında bu kadar kirli bir dünyada yaşarken hiç olmazsa bu saydığım tüm bozulan yolları düzeltmek ve daha temiz bir yolda devam etmek için kişisel gayret göstermeliyiz.

Gebelik Takibi Ankara Myom Tedavisi Ankara Doğum Sancısı